UZMAN KLİNİK PSİKOLOG BUSE GÖÇMEN

2007-2010 Lise eğitimi yıllarında son derece aktif ve iletişim becerileri yüksek bir öğrenci olmuştur. Eğitim süreci içinde, lisenin okul başkanı olarak okul projelerine önderlik etmiştir.

 2010-2011 yılları arasında İngiltere’nin Londra, Bristol ve Canterbury şehirlerinde bulunan EF Educataion First okulu ile İngilizce eğitimini tamamlamıştır. Bu süre içinde NHS(Natıonal Health Service) kurumunun düzenlediği sosyal etkinliklere katılmıştır.

  2011-2015 yıllarında Girne Amerikan Üniversitesin’de ingilizce psikoloji alanı üzerine lisans eğitimini üstün başarısıyla bir yıl erken mezun olmuştur. Lisans eğitimi sürecinde NLP(Neuro-Lingustic Program) terapi eğitimini  APA(American Psychology Association) onayına sahip diplomasını alarak başarıyla tamamlamıştır. Aynı zamanda üniversitenin psikoloji klubüne üye olup Flying Angels grubu içerinde çeşitli farkındalık etkinlikleri düzenleyip konuşmalar yapmıştır. Bunun yanı sıra psikoloji klubü ile birlikte SOS Çocuk Köyü’ne, Kıbrıs’ta bulunan Yaşlı Bakımevlerine ziyaret ve yardımlarda bulunulmasında görev almıştır.

  Lisans eğitiminin zorunlu olan stajını Adana Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde yapmıştır. Staj süresinde kadın, erkek, çocuk birimleri, adli birim ve AMATEM’de görev almıştır. Kadın, erkek ve çocuk birimlerinde hastalar ile birebir görüşmeler yaparak, görüşmeler ışığında; SCL, MMDR, MMSE, MMPI ve TAT testlerini öğrenerek mesleki alanda deneyim kazanmıştır. Lisans eğitiminden sonra sosyo-kültürel ve dil eğitimi geliştirmek için Amerika’nın Boston şehrinde kalarak birçok etkinliklere ve eğitimlere katılmıştır.

 Yüksek Lisans eğitimini  Üsküdar Üniversitesinde Klinik Psikoloji alanında 2018 yılında tamamlamıştır. Klinik alanında  stajını  NP İstanbul Beyin  hastanesinde yapmıştır. Staj süresi boyunca yetişkin, çocuk-ergen, AMATEM birimlerinde görev almıştır. Prof. Dr. Nevzat TARHAN, Prof. Dr. Hüsnü ERKMEN, Prof. Dr. Nesrin DİLBAZ, Prof. Dr. Sermin KESEBİR ile psikoz ve bağımlılık servisi vizitlerinde mesleki bakış açısını geliştirmiştir. Bunun yanı sıra duygu durum bozukluğu, psikoz ve AMATEM hastalarıyla grup terapilerine çocuk-ergen polikliniğinde DEHB( Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu ), Otizm, Konuşma bozukluğu ve öğrenme güçlüğü çeken çocuklarla çalışmıştır. WAIS/WİSC-R, NPT, SCHUFRİED, MMPI, SCID II, RORSCHACH testlerinin eğitimlerini alarak uygulama becerilerini geliştirmiştir.

 

   Yüksek Lisans eğitimi süresinde; Eğitim danışmanlığı , Cinsel Terapi , Aile - Çift Terapisi ve Prof.Dr. Hakan Türkçapar eşliğinde  CBT(Cognitive Behavioral Therapy ) eğitimleri ile mesleki vizyonunu oluşturmuştur.

Boston'da Harvard Medical School 'un düzenlemiş olduğunu  Programa  katılarak ,Alzehimer, Dikkat Eksikilği ve hiperaktive Bozukluğu(DEHB) , Parkinson ve Beyin Travmarı üzerine Yeni Nöro-Rehabilitasyon Teknikleri Hakkında eğitimini tamamlamıştır.

INTERACTİVE METRONOME Terapisinin eğitimini Amerika'nın Chicago şehrinde tamamlayarak ,Türkiye'de ilk eğitici ve uygulayıcısı olmuştur.Interactive Metronome Terapisi ile Alzheirmer ,Demans , Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu ( DEHB) sorunlarına yardımcı olmaktadır.

 Nörobilim üzerine doktora (PhD) programı ile birlikte uluslar arası bilimsel çalışmlarını Üsküdar Üniversitesinde devam etmektedir. Akdemik kariyer sürecinde uluslararası bilimsel çalışmalar yapmaktadır.

2019 yılında Brain Goals Psychology Center 'ı kurarak ekibi ile birlikte mesleki anlamda kendini geliştirmekte olup topluma hizmet vermeye devam etmektedir.

  • Instagram Sosyal Simge
  • LinkedIn Sosyal Simge
  • Facebook Sosyal Simge

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 9:00 - 20:00

​​cumartesi: 8:00 - 20:00

Brain Goals Psikoloji

Telefon : 05525932193

Email: braingoalspsychology@gmail.com

Adres : Bağdat Caddesi 249/A Blok,caddebostan , 34728 Kadıköy/İstanbul

İSTANBUL / TÜRKİYE

© 2018 by Brain Goals Psychology. Proudly created with Wix.com